Autor Wątek: Problem  (Przeczytany 931 razy)

Agaaaa

• Nowicjusz
  • *
Problem
« dnia: Grudzień 11, 2014, 03:46:41 pm »
Witam
Czytałam dość dużo artykułów na stronie, ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi.
Mój mąż pracował od 2012 do lipca 2013 na oddelegowaniu do pracy do Niemiec, ubezpieczenie polskie, firma polska, natomiast od lipca tego roku miał ubezpieczenie Aok niemieckie firma dalej polska, dnia 17.10.2014 miał złożone wypowiedzenie umowy o pracę, ale tego samego dnia był w szpitalu ( w Niemczech) i 21.10 będąc u lekarza W niemczech dostał zwolnienie lekarskie i skierowanie do poradni. Moje pytanie co w sytuacji kiedy jest na wypowiedzeniu umowy rozumiem, (że okres 2 tyg się liczy wypowiedzenia), co w sytuacji zwolnienia lekarskiego po wypowiedzeniu umowy? Jeśli bylibyście w stanie mi odpowiedzieć byłabym bardzo wdzięczna, ponieważ jeśli chodziłoby o nasze kasy chorych wiem gdzie się dowiedzieć itd, ale o niemieckie nie :(

Andre

• Nowicjusz
  • *
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2014, 03:48:39 pm »
jeśli miałbym doradzić coś z praktyki – to proszę napisać list do AOK w którym opiszecie dokładnie zaistniałą sytuację i zapytacie co zrobić z tym po odpowiedzi będziecie mieć „punkt zaczepny” i możecie dalej coś z tym zrobić.